Fra Topløshedens Tid. (Almindelig sex)
Erotiske noveller skrevet af  Frej

Udgivet: 11-08-2026 00:01:03 - Gennemsnit: 4,8  Udskriv
Kategori(er): Første gang | Almindelig sex | Oralsex
Antal tegn:17393



Storesøsters veninde var fremme i skoene, og familien var nonchalant frisindede. Han og storesøster var parkeret her, og der var ikke nogen voksenbeskyttelse at ty til, men det var der nu heller ikke derhjemme.

Det var ellers et dejligt sommerhus, faktisk en lystgård, og der var fest, farver, guitar og sang. Det var også en ny tid: topløs. Der var ungdom i overflod og ikke nogen problemer med at klare blyantsprøven. Brysterne struttede. Det havde han også kunnet se i aviserne der i denne sommer og agurketid flød barmfagert over på forsider og inde i bladet.

Da de skulle ned til stranden, oplevede han det for første gang på en noget akavet måde, for han skulle tilbage efter et håndklæde og måtte gå ned til klitterne alene og kom til at vælge DEN FORKERTE gryde. Men det var svært at se ansigterne, for der var nådesløst blikfang: bryster.

Han var noget desorienteret, og det var pigerne også, for de kendte ham ikke, hvilket han fandt ud af da det lød fra nabogryden:

‘Hej Frej. Vi er herovre.’

Han undskyldte og gik derover hvor synet nu var det samme. Men nu havde han lissom vænnet sig til det, så det var bare sådan.

Det viste sig nu at der også kom noget nyt. Det fandt han ud af da de havde været i vandet og havde sprøjtet på hinanden og leget ettagfat med lidt kropskontakt. Da de kom op og skulle ud af det våde badetøj (altså underdelen), var der ikke noget med at at sno et håndklæde om livet, gå i knæ og trække badebukserne ned, og så gøre det samme, bare omvendt, når noget tørt skulle på.

Pigerne tog bare og rullede ned, stod og balancerede på det ene ben hvorved deres skræv pludselig åbnede sig i kvindekønnets fortryllelse.

Det havde han ikke set før. De gav sig LANG tid med blandt andet at vride badetrussen, ovenikøbet lige at lugte til den og ellers tørre sig uhæmmet i skridtet!

Det var nye tider.

Så kunne han lige så godt gøre det samme!

Han var tidligt kommet i puberteten, og det der havde været en barnlig “tissemand”, var blevet en blodfyldt pik.

De andre dreng til gymnastik syntes det var vildt grinagtigt og gloede.

Da han stod der med de nøgne (kvinder) kom et lille gadedrengefløjt - fra en pige, vel at mærke. Han bandt håndklædet om livet, nu mest for “at holde styr på” det.

Så var der frokost fra picnickurven, og der sænkede sig en døsighed over badegæsterne og lidt efter også lidt velbehagelig snorken, lidt grinen inden alle slumrede.

Dog ikke alle.

Storesøsters veninde havde ikke lukket øjnene helt, en gang i mellem åbnede en lille sprække sig og et blik rettet mod ham med et lille smil om munden.

Han var ikke helt klar over det, for hans blik var rettet mod hendes skød som hun, blundende, havde åbnet mere for, og ikke nok med det: Som i en drøm, bogstavelig talt, var læberne svulmet op, og han kunne se ind i dets mørke!

Lige da han så op mod hendes ansigt, lukkede hun øjnene i og så ud som hun sov, og således “væk”, gled hånden ned og fingeren ind, som om der var et eller andet der kløede. Vildt fascinerende.

Selvom det er et dejligt stort, lidt tungt, frottéhåndklæde hans mor har udstyret ham med, så kunne det ikke helt dølge en vis bevægelse, og nu er det pludselig hende der har blikket rettet andetsteds hen - dog stadigt med et lidt tvetydigt udtryk: Sover jeg eller er jeg vågen?

Nu sover hun altså. Let snorken. Han sover ikke. Han er lysvågen og med et ordentlig jern på, lister ud i et nærliggende tjørnekrat og onanerer med ungdommelig fart og kraft. Lange stråler ind over blade og blomster. Lidt af et fremmedelement, og alligevel ikke.

Da de senere bader, kan han ved hjælp af lidt undervandsakrobatik få vasket sig. Godt opdraget er den unge mand.

Nu har alle smidt tøjet. Men det er ved at blive lidt koldt. Så det er bare et dyp. Men sjovt at tænke på at hans sædceller har svømmet rundt i kvindefyldt farvand!

Hans pik er blevet mere - håndterbar. Der kommer lige til at gå lidt tid inden erektionerne vender tilbage.



Næste morgen sover han længe og tror han er helt alene i huset. Men der er en der synger i badet. Der ligger en seddel til ham med besked om hvor de er. Han må selv hjælpe sig til noget morgenmad. Det kan han godt finde ud af.

I stedet for at sætte sig ved langbordet, spiser han sit æg ved et kurvebord der stammer fra sommerhuset barndom og har en ru glasplade som man dog godt kan se igennem.

Så kommer hun (HUN!) ud fra badet og tørrer sig ugenert. Ikke provokerende. Det er heller ikke nødvendigt. Han sidder og bliver lidt rød i hovedet. Hun er flot som en 20-årig. Slank, tydelige bryster. Ikke for store, men heller ikke for små. Smuk dusk. Ikke for behåret, men med god signalværdi: Pil ned!? HarHar. Det er her det er sjovt (hvis du ellers var i tvivl!), smukt kuplet ´skamben’ ( som de kristne kalder det). Velformede ben.

Hun har ikke travlt med at få tøj på. Det er også blevet varmt.

Så smider hun sig i kurvestolen over for ham og vifter med hånden:

‘Det bliver godt nok en varm dag i dag.’

Hun breder sine lange ben godt ud og strækker dem, og det er nærmest som om han ikke er der.

Gør hun det for at drille ham? Eller fordi hun godt lige vil vise at hun er så vanvittig flot?

‘Nå, skal du også til stranden?’

Og det er næsten som om hun pludselig har opdaget at han ER der.

Det lyder lidt dovent, men så ser hun ham ind i øjnene og smiler venligt.

‘Jeg håber ikke det gør noget at jeg ikke har noget tøj på.’

‘Det er jo ikke så forskelligt som nede ved stranden - ‘

‘ - selvom jeg er lidt tættere på, ikke?’

‘Joh.’

‘Vi tager det ikke så højtideligt i min familie.’

‘Nej, det har jeg lagt mærke til.’

‘Har du en kæreste?’

‘Øhhh.’

Han trækker lidt på det, og hun smågriner sødt og efteraber ham: ‘Øhhhh.’

‘Har du kysset hende?’

‘Ja.’

Den er god nok. Det kan han besvare bekræftende. Dejligt at sidde på en bænk og så kysse. Først armen om hende, så sidde helt tæt med hende i armhulen, og så gnide kinden mod hendes, og så - ! Han er ved at falde helt hen.

‘Det er da godt.’

‘Ja.’, smiler han og bliver lidt rød i hovedet.

‘Har du også taget hende på brysterne?’

‘Øhhh. - ‘

‘ - det har man, eller så har man det ikke?’ Hun ler ikke, hun smiler.

Han er godt nok kommet i krydsild. Men det er bare - interesse. Ik?

Han og kæresten (“kæresten”?) havde også ligget oppe på hendes værelse og kysset, og der var kommet en hånd ind under blusen. Og han havde kunnet mærke brysterne mere end BH’en, og så havde hendes mor råbt nede fra hall’en: ‘Hej. Er der nogen hjemme’, og de havde haft travlt med at få orden i tøjet, og så havde moderen stået der i døråbningen og set glad ud fordi hendes datter havde en dreng med hjem (for de ville gerne have haft sig en søn), og de havde siddet og drukket te og spist småkager. Det var da også hyggeligt. Men.

‘Er hendes bryster så smukke som mine?’

Hun tager lige og vipper dem lidt. Det vil godt nok være svært at konkurrere med dem! Medmindre, naturligvis, man mere er til patter. For det har hun ikke. Men flotte, det er de.

Siden hun nu snakker om dem, er det blevet sværere at holde øjnene fra dem.

Hun spreder benene lidt mere, så hans er ind i mellem - dog uden fysisk kontakt.

Hun blafrer lidt med lårene og hånden.

‘Det er rart at få lidt luft.’

Jo, han kan godt se hvad der er ved at ske under bordet. Den folder sig ud, og må vel også være lidt varm - i den hede.

‘Du har vel heller ikke haft en finger ned dér, siden du nu ikke rigtigt er kommet til hendes bryster.’

Han kan godt SE gennem bordpladen hvad der sker. Den tykke og ru glasplade er som små krusninger i vandkanten, der godt nok gør det lidt sløret, men det er ikke til at tage fejl af.

Det er vildt provokerende. Hvorfor er der ikke nogle voksne der lige råber ‘HEJ’?

Hun samler benene lidt, så han kan mærke hendes hud mod sin.

Hun tager armene op og hviler med albuerne mod bordpladen og ser ham ind i øjnene. Det drillende er væk. Hun virker helt oprigtig.

‘Må jeg godt se din pik igen?’

(Igen?)

Hun ser ham ind øjnene, og han forsvinder langt ind i hendes pupiller.

‘Den er stiv.’

‘Det kunne jeg godt forestille mig.’

‘Jaaa.’

Så læner han sig frem, så han kommer til at sprede hendes ben lidt mere, løfter enden og trækker bukser og underbukser forsigtigt ned. Han må lige vride sig lidt, så den ene hånd kan manøvrere pikken uden om linningen. Han gnider den lidt instinktivt.

Hun følger godt med!

Så sætter han sig op, og pikken står rank og flot. Nu er det hendes tur til at kigge gennem bordpladen. Hun har set en pik før, men, som det oftest er, har hun mærket den før hun rigtig har fået set den.

Hendes knæ har fulgt ham da han rettede sig op og presser ham stadig let. Men det bliver kussen ikke mindre af.

Nu sidder de begge og kigger ned, som to skakspillere fordybet i et parti, lige bortset fra der ikke er noget skakspil.

‘Må jeg?’

‘Mmmm.’

Hun har allerede hænderne fremme og ser den nu med fingre og øjne.

Der kommer noget andægtigt over hende. Godt det samme. For pikken ser godt nok hård og stiv ud, men overfladen er blød (og lækker), ligesom en chokostang, bare omvendt, og den er besat med fintfølende nerver som vil bombardere hans hjerne når han en gang kommer til at bolle, og det er især ude i spidsen, glans, hvor forhuden beskytter naturnødvendigt. Hun er allerede ved at trække den tilbage, så pikken står helt blottet.

‘Jeg skal se den rigtigt. Op at stå.’

Det vil han også helst. De rejser sig op, og han træder ud af bukserne og stiller sig ud på gulvet. Det er ligesom lidt som hos lægen!? Men det varer ikke længe, for hun går i knæ og fuldstændigt fascineret fortsætter sin udforskning af mandekønnet. Den er vel knapt 20 cm fra hendes ansigt og hun trækker forhuden frem og tilbage aldeles tryllebundet.

Det er som om det nu er HENDE der er den uerfarne. Balancen mellem de to nøgne er ved at finde et nyt leje.

En lille dråbe viser sig i glans’ åbning.

Ny opdagelse!

Lige så forsigtigt sætter hun tungespidsen mod den og lader dråben cirkulere i mundhulen. En til.

‘Spændende.’

Nu trækker hun forhuden frem og tilbage mere målrettet, og han må give sig.

‘Jeg vil gerne bolle med dig.’, siger hun og rejser sig op.

‘Her?’

‘Oppe på høloftet.’

Det er lige før han siger tak.

‘Der er ikke nogen børn der kommer derop?’

‘Nej, jeg er på p-piller. HAHA.’

‘Det var nu ikke lige det jeg tænkte på.’

‘Men det er godt at vide.’

Hun tager hans hånd og fører ham over gårdspladsen med de toppedebrosten og vandpumpen på betondækslet og en brændende sol. Han lytter. Der er kun lyden af flyvende, kvidrende svaler og grønne blade i en sommerbrise.

De går ind i den kølige stald, hen til en stige. Han holder og hun går op. Han kigger op: Hendes skød er ikke nogen revne, men en smukt udfoldet kusse. Man kan se pænt ind.

Da hun er oppe, holder hun for ham med den ene hånd på stigen, den anden på en tværbjælke. Nu er det hende der kigger ned.

‘I det Land hvor Mænd Viser Pikke, vil du være omsværmet.’, mumler hun.

Han kvitterer med et kys. Det må ikke blive for langt selvom det er fristende.

‘Skal vi ikke trække stigen op?’

‘Det er nok sikrest.’

De arbejder godt sammen. Så går de hen over det kølige betongulv til den fjerne ende, hvor høet ligger.

Hun lægger sig ned på en lille forhøjning hvor et hul i taget sender lys ned over hendes åbne, skinnende fisse.

‘Kom.’

Han venter lidt.

‘Jeg vil lige nyde synet.’

‘Nu ikke for længe, vel?’

Han går snart smilende i knæ, og nu overrasker han hende. Hun er ikke blevet slikket før. Det kommer helt bag på hende, men det er saftkussemig lækkert!

Han kan ikke lade være. Hun har ikke prøvet det før. Tænk. Alle de erfarne mænd hun har bollet med. Ikke en har gjort det! Det er overvældende. Det er nye tider!

Han bliver bare ved, og hun vrider sig og ugler hans hår med febrile fingre. Så skriger hun aldeles uhæmmet. (Godt de andre er ved stranden).

Han trækker ansigtet væk (og det er hun glad for) og ser den solbeskinnede trække sig sammen.

Nu trækker hun ham op og ser hans ansigt med de afslørende læber, og det er et nærmest tomt blik i hendes øjne, der dog siger alt.

‘Det var godt nok vildt. DET VAR VILDT.’

Hun kysser ham (og smager sig).

Nu er hans pik lige udenfor. Men kun kort. Læberne nærmest griber den, og han glider lige i bund.

Der er ikke nogen kamp og en ‘dejlig stram fisse’. Han er helt i bund i et nu til begges forbløffelse. Han mærker hvordan hendes kusse omslutter hans pik, ikke som en tør hånd, men et blødt og vådt organ. Skabt til en mand. Skabt til HAM.

Det løsner noget i nosserne. Gør dem potente.

Så begynder han lige så nænsomt at kneppe hende. Javist, hun har prøvet det før, og været glad for det. Det har været en rar følelse at blive fyldt ud. Ellers ville hun ikke have været så fremme i skoene. Men det her er nyt. Af en nybegynder! Men det er han ikke helt. Siden han var 10, har han onaneret frem til eksplosionen, stoppet og startet igen, og igen. Hans forældre har ikke sagt noget (selvom de ikke har kunnet være i tvivl) De har været for generte.

Han behøver ikke tælle halmstrå, og kussen på den lille forhøjning gør friktionen OPTIMAL. Det varer ikke længe før den går på hende med jamren og skrig, og så kommer han: lange sammenklistrede stråler af sæd der pumpes i bund af den frenetisk bollende pik.

Nu sprøjter han. Overspændte nosser sender trykbølger gennem ham og hende: Sædceller i hobetal. En pumpende cirkulation fra ham til hende.

Han ser ned på hende med strakte arme.

‘Hold da op.’

Der er røde plamager på hendes hud.

‘HOLD DA OP.’

Han pumper en ekstra gang med pikken der ikke har mistet sin styrke.

‘Pause. Pause.’

Så finder hænderne hans hoved og holder det mens hun stirrer intenst og fraværende på ham (for det meste af hendes opmærksomhed er i fissen).

Det løber ned over hendes balder.

‘Der er en ko der får en lidt spændende mundfuld.’, og så griner hun.

Hun svinger mellem at være bare almindeligt glad og så orgiastisk.

‘Var det dejligt?’

Hun spiler øjnene op og smiler.

‘Det er rart at mærke dig.’

‘Mmmmm’

Han er ikke kommet rigtigt, for ejakulationen kom på vej ud, så der gik lidt kludder i det. En halv orgasme. Hvis det skal være rigtig godt, skal kulminationen komme på vej frem og i bund. Naturligt nok. Sæden skal dybt!

Så mens hendes kusse er ved at lukke sig i, er han ved at vokse. Det trykker rart på pikhovedet indsmurt i fælles safter. Fissen skal nok klare den. En tur mere. Gentagelsen værd. De er allerede ved at blive røde i hovedet, og det der starter rart, bliver vildt. Pikken hård, dog godt smurt ind i fissesaft. Nu er det hans forløsning det drejer sig om, og han pumper løs, så hun bliver helt overvældet. Det er effektivt, men er det nok? Det trækker ud. Han bliver helt nervøs for at skulle have en stiv, uforløst pik hele dagen. Det er den omvendte verden: Ingen tidlig sædafgang på første dagen. Det er nærmest fiktion. Virkeligheden overgår litteraturen.

Han knepper hende så brysterne roterer, og hun er vildt rædselsslagen og rystende i orgasmer.

Men hun kommer ham til undsætning med modbevægelser, så det kan mærkes i knogler og nosser.

Det går ikke stille for sig der på høloftet, mens han sprøjter i bund, igen og igen, og de segner og sover, mens lyset fra hullet i taget blidt glider hen over dem og op, som solen synker ned.



‘Øv, der er nogen der har fjernet stigen.’

‘De boller.’ En barnestemme har fået et nyt ord.

Med et er de vågne. Let skræmte griner de til hinanden og hvisker ‘I kommer for sent.’

‘SPISE’, og børnene smutter.

Nu er de rystede og nøgne.

‘Der er noget arbejdstøj nede i værkstedet.´ De finder stigen frem, kommer ned og tager det på. Det passer slet ikke. Hendes er for stramt og småt, hans for stort. De ligner Gøg&Gokke og lister ind ad køkkenindgangen, hvor der er guitar&sang, der dog hurtigt afbrydes af latter og klapsalver.

Deres tøj er samlet op og foldet sammen.

Storesøsteren kommer over og giver slyngveninden og lillebror kys og knus.

Det lover godt.


Erotiske noveller skrevet af  Frej





Påskønnelse
Her kan du, også Anonyme læsere, give en lille ting til forfatteren af historien, for at vise din påskønnelse.

(3)
(3)
(0)

Læst af bruger

Stemme og kommentar

5 * = Virkelig god historie
4 * = God historie
3 * = Ok historie
2 * = Under middel historie
1 * = Dårlig historie



For at kunne stemme, skal du oprette dig som bruger.

clsus(P) 11-08-2026 11:19
Rigtig skøn historie ♥️♥️




Eghjort(m) 11-08-2026 09:31
dejlig ukompliceret historie.


Chann(P) 11-08-2026 08:34
Rigtig velskrevet historie. Fik billeder af det hele da jeg læste den
Og er nu en af mine favoritter.


Lazze(M) 02-08-2026 11:54

De velbeskrevne detaljer vækker dejlige minder om en en tid man nu bare kan mindes og glæde sig over, at man selv oplevede og var en del af.


jdalmark(m) 14-07-2026 10:15
Jeg blev nødt til at læse den forfra da jeg kom til slutningen, så god er den. Dejligt fri for klichéer og i et ligefremt sprog, som bidrager til en kildrende, stigende stemning hen mod klimaks. Var selv ung mand i 70´erne og det var en ukompliceret tid.
"Skal vi bolle?" "Kan vi godt!". Ingen tvivl om samtykket.




     

Her ses læsernes bedømmelse af historien
Antal stemmer5
Gennemsnits stemmer4,8
Antal visninger2746
Udgivet den11-08-2026 00:01:03